Azim Motor Yenileme'ye Hoşgeldiniz...

Azim Motor Yenileme’nin temelleri, 1963 yılında rahmetli Mehmet Çolakoğlu, Hasan Hurma ve Ali Osman Haksal tarafından Gaziantep’te atılmış olup konusunda sektörün ilk firmalarındandır.

1971 yılında, Özeniş Torna Atölyesi’nin kurucusu ve sahibi olan rahmetli Tornacı Adil ATAOĞLU’nun, firmayı satın alması ile hizmetlerine ivme kazandırarak devam etmiş, bölgesinde ve tüm doğu ve güneydoğu illerinin yanı sıra, ülkenin birçok yerinde adını duyurarak, sektörün öncü firmalarından birisi olmaya hak kazanmıştır. Daha sonra farklı yatırımlara da yönelen Adil ATAOĞLU, Gaziantep ve bölgesinde ilk ve tek olan Gaziantep Çelik Döküm Firmasının kurucu ortaklarından olup, bu firmayı 1993 senesinde bünyesine katarak yeni sektörlere açılma kararı almıştır. Yapmış olduğu çalışmalar ve hizmetler doğrultusunda, yıllarca Gaziantep’te vergi rekortmenliğine adını yazdırmış, birçok kişiye de istihdam sağlamıştır. O yıllarda sektördeki yoğun iş hacmi sebebiyle sürekli olarak makine ve ekipman yatırımı yapmış, her geçen gün çalışan kişi sayısını arttırarak ülke ve Gaziantep ekonomisine büyük katkılar sağlamıştır. 1993 yılında firma, adını AZİM MOTOR YENİLEME SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak değiştirmiş ve adi ortaklıktan kurumsal bir şirket yapısına bürünmüştür.

1995 yılında vefat eden Adil ATAOĞLU’ndan sonra, bayrağı oğulları devir alarak sektördeki yenilikleri takip etmiş, yeni makine ve ekipmanlarla hizmetlerini genişleterek, sektörde “ Önce Kalite ” anlayışı ile, tüm yenilikleri müşterilerine sunarak hizmetlerini sürdürmüşlerdir.

1997 yılında şirket ortaklık yapısında değişiklik yapılarak, şirket yöneticiliğine şirket ortakları olan Haydar ATAOĞLU ile Hasan KARAKUZULU gelmiş ve bu yeni ortaklık yapısı ile, şirket çalışmalarına farklı bir boyut kazandırarak, dışarıdan almış olunan bazı hizmet ve işleri şirket bünyesine katmış, ve sektörde farklı boyutlara geçilmesine öncülük etmişlerdir.

Günümüzde halen 1100 metrekarelik kapalı bir alanda hizmetlerine devam eden bu yapı, daha sonra GMY adı altında hizmet veren ve Türkiye’nin Motor ve Üst kapak Yenileştirme işlerinde ilk ve tek olan, ülkenin dört bir tarafında hizmetleri ile sürekli adından söz ettiren bir motor ve üst kapak yenileme ağının kurucu ortaklarından olup, şirket unvanının başına GMY adını koyarak bu aileye katılmış ve GMY AZİM MOTOR YENİLEME SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak yeni ünvanları ile hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Bunlara da göz atabilirsiniz ?